Uklízíte garáž? Nezapomeňte na tyto kroky!

Parkujete zde auto, motorku, kolo, skladujete veškeré nářadí, stroje a kutilské pomůcky, trávíte zde svůj volný čas, kdy chcete něco vyrábět nebo zkrátka jen utéct na chvíli od každodenních povinností. Ať už je vaše garáž součástí vašeho domu nebo stojí samostatně, vždy byste v ní měli mít vše prakticky uklizeno, aby čas zde strávený byl příjemný a těšil vás. Jak tedy na to, abyste měli v garáži vždy hezky čisto?

Garáž využíváme nejčastěji asi pro to, abychom zde zaparkovali svého čtyřkolového mazlíčka. Právě kvůli tomu je velmi důležité, aby plocha pro parkování byla čistá a uklizená. Doporučujeme vám využít místo na stěnách. S pomocí speciálních háků a držáků můžete na zeď umístit kola, nářadí a další příslušenství, které lze zavěsit. Ke stropu můžete také umístit police, díky kterým využijete daný prostor na maximum. Pro dlouhé zahradní nástroje, jako jsou hrabě nebo košťata na stěnu přivrtejte háčky nebo lištu, na které nářadí a nástroje umístěte.

Pro kvalitní a efektivní práci je důležité mít v garáži dostatek místa. Pokud ještě v garáži nemáte žádný větší stůl nebo pracovní plochu, doporučujeme jedno ze zmíněných jistě pořídit. Díky tomu budete moci mít při ruce veškeré potřebné nářadí a stroje, které jsou k práci nutné. Ideálním místem pro pracovní plochu je místo u okna či jiného zdroje světla. Myslete však na to, aby zde nebyl průvan. Výšku pracovní plochy doporučujeme ladit dle vaší výšky, abyste se při práci nemuseli hrbit. Ke stolu si pořiďte i nějaké šuplíky nebo držáky na nářadí či skladování materiálu, který budete potřebovat.

Dalším aspektem, na který byste se měli zaměřit, je osvětlení. Vhodné je mít v garáži jeden velký zdroj osvětlení, na různých pracovních plochách pak mít ještě další lampy nebo lampičky, které dobře osvětlí každou část garáže.

Abyste mohli v garáži využít každé volné místo pro úschovu věcí, zvažte také, zda máte správně zvolena garážová vrata. Asi nejčastěji využívaným a nejpraktičtějším typem vrat jsou sekční vrata, která se zasouvají pod strop garáže. Vrata jsou složena ze 4 nebo více sekcí, které se pod strop zasouvají postupně a krásně vyplní toto místo. Velmi oblíbená jsou i rolovací garážová vrata, která se rolují do boxu. Jelikož se vrata nezasouvají pod strop, lze po obvodu umístit police na úschovu věcí. Pokud vám vyhovuje stará dobrá klasika, můžete k vaší garáži využít i dvoukřídlá garážová vrata, která nezabírají žádný prostor u stropu. Z pořádku ve vaší garáži musíte mít radost. Garáž také mnohem lépe vypadá, když její vrata sladíte s vjezdovou bránou. V dnešní době vám výrobce dokáže vyrobit nádherné vjezdové posuvné brány, které skvěle doplní vzhled vašeho domu.

One Response

  1. Karl.Fa 10.7.2019