Jak poznat dobrý pneuservis?

Vyznáte se v autech, máte doma v garáži mnoho nářadí, strojů a dalším příslušenství? Vždy si však sami prostě nevystačíte – obzvláště, pokud chcete na vašem autě něco vyměnit nebo opravit. Pak se uchylujete do péče pneu a autoservisů. Těch je ale poměrně velké množství. Jak se v takové přehršli nabídek vyznat a zvolit si správný pneuservis, který se o vás dobře postará?

1. Doporučení od přátel

Asi nejlepší volbou jsou doporučení od vašich přátel a známých, kteří mají s daným servisem zkušenost. Zkrátíte si tak jistě samotné hledání – a to o mnoho hodin, navíc pravděpodobně ušetříte také vaší peněženku. Zda je pro vás ten či onen pneuservis dobrý tedy můžete poznat i prostřednictvím referencí.

2. Zkušenosti

To, jak si pneuservis či autoservis vede a jak je úspěšný, poznáte také podle toho, jakou má na trhu tradici a kolik let na něm již působí. Podniky, které na trhu působí již několik let a mají stálou klientelu, jsou určitě spolehlivější volbou, než podnik, který je nový. Výjimky však potvrzují pravidlo, občas na to myslete a nenechte se ukolébat pouhou dlouholetou tradicí.

3. Vybavení

Vodítkem k dobrému servisu je i jeho vybavenost. Aby se servis mohl orientovat na širší portfolio, měl by být dostatečně zásoben různými stroji a nářadím, které jsou pro dané úkony potřebné. Tyto pomůcky by také měly být v náležité kvalitě. Důležitý je i profesionální přístup, rychlost a vstřícnost, kterou se bude pneuservis prezentovat společně s kvalitními službami.

4. Lokalita

Je jasné, že čím větší město, tím vyšší koncentrace servisů, větší možnost využití služeb a širší výběr. Pokud například hledáte pneuservis v Praze, budete mít na výběr jistě širší nabídku, než kdybyste hledali auto či pneuservis v malé městečku či na vesnici. Pokud požadujete speciální služby nebo chcete zjistit, zda nabízí pneuservis nové pneu skladem, podívejte se nejprve na nabídku servisů ve větším městě, které máte nejblíže vašemu domovu. Pokud však chcete využít pouhé péče o pneumatiky, jejich výměny, geometrie auta či jiného běžného úkonu, měli by vám menší pneuservisy a autoservisy postačit.

Máte svůj oblíbený pneu či autoservis, nebo stále hledáte takový, kde by vám vždy vyhověli vašim přáním?